❄️ SLEVY AŽ 60% velký zimní VÝPRODEJ 🚚  při nákupu nad 7000 Kč DOPRAVA ZDARMA 

Určitě jste se již někdy setkali s pojmem "urban jungle", což v českém překladu znamená městská džungle. Je to velmi oblíbený trend posledních let. Časopisy i další média plní obrázky interiérů bytů a domů přetékající záplavou zeleně. Urban jungle je životní styl pro lidi, kteří milují přírodu a vše s ní spjaté, v každé volné chvíli vyrazí na procházku do lesa či hor a nejvíce je uklidňuje pohled do šťavnaté vegetace, ať už se nachází kdekoliv. Ovšem jelikož se jejich život odehrává z největší části ve městě a většinou nevlastní zahradu, vytváří si kolem sebe takové malé vlastní zelené oázy klidu. Jste i vy jedním z nich, ale nejste si jisti, jak si byt v takovém stylu zařídit? Pojďme si o tom napsat trochu více.

S využitím různých odstínů dřeva a zemitých tónů, tapet s potiskem palem, paravánů, ratanového nábytku, stylových lamp a dalšího vhodně zvoleného nábytku a doplňků z přírodních materiálů se dá v každé domácnosti vytvořit soukromá městská džungle.

Výběr správných rostlin

Pro urban jungle jsou typické jakékoliv zelené pokojové rostliny, kterými by se rozhodně nemělo šetřit. Čím větší, mohutnější a rozpínavější rostlinu máte, tím bude místnost vypadat přirozeněji a divočeji. Čím více rostlin do ní umístíte, tím lépe. Vhodné rostliny do městské džungle mají krásné listy a nevyžadují mnoho znalostí a péče. Příklady jsou fíkusy, kapradiny, různé druhy palem, dracény, kaktusy a sukulenty a samozřejmě monstery. Rozhodně nesmí chybět ani tolik známý “tchýnin jazyk”. Kombinace všech druhů je žádaná a minimalismus zde nemá prostor.

Různé popínavé rostliny jsou velmi dekorativní a zpravidla nejsou moc náročné na péči ani světlo, tudíž jim můžete s čistým svědomím nalézt místo i v koupelně, kde moc denního světla nebývá. Hodí se však i do ložnice, například takový břečťan dokáže odstranit až 94 % nečistot poletujících vzduchem. Nebo co třeba lopatkovec, který zvyšuje vlhkost vzduchu a odstraňuje toxiny? Na výběr je skutečně mnoho druhů rostlin, které jsou vhodné i pro začátečníky.


Nenáročné kaktusy a sukulenty

Pokud nejste zrovna zahradnický typ a pod rukami vám uvadne cokoliv, co se ve vašem domě objeví, nezoufejte a pořiďte si domů kaktusy a sukulenty. Tyto nenáročné rostliny nepotřebují mnoho péče ani častou zálivku a vždy vypadají dobře. Některé odrůdy navíc i nádherně kvetou.

Stolky, stolečky, stojany a regály

Umístěte popínavé rostliny, velké rostliny i malé stromky na zem a kompaktnější a převislé rostliny na všechny úrovně, od koberce až po skříň. Parapety jsou samozřejmě velmi vhodným místem pro dobrý růst květeny, ale jako podklad pro vaší vegetaci skvěle poslouží poslouží také různé stolky a stoličky, stojany a regály


1. Odkládací stolek FLAME B-  od 3 773 Kč; 2. Stojan na květiny 3 ks Dekorhome - 3 857 Kč; 3. Stojan na květiny PAVAR - 1 990 Kč; 4. Stojan na květiny SILIR - 850 Kč  

S pomocí vícepolicového regálu lze na celkem malém prostoru vytvořit nádherný kus přírodní zeleně. Na výběr máme regály se 3, 4, 5 až 9 policemi, s kolečky i bez. Stojany se dají umístit do rohu či třeba přímo vedle sedací soupravy.


1. Stojan na květiny BAMIR TYP 1 - 790 Kč; 2. Stojan na květiny ADITE - 760 Kč; 3. Regál TABIA + dárek - 1 750 Kč; 4. Stojan na květiny s kolečky 8patrový Dekorhome - 1 787 Kč

Tam a zpět? Žádný problém!

S našimi šikovnými vozíky pod květináče můžete své květiny a květináče přesouvat rychle a bez námahy. Horní plocha těchto praktických vozíků je často vyrobena z tvrzeného skla, kovu nebo pevného dřeva. Jejich kolečka se otáčí o 360° a umožňují tak snadné a bezproblémové přesouvání stojanů. Dokonce mívají jedno z koleček vybaveno brzdou, takže pokud chcete, můžete vozíky bezpečně zabrzdit.

 
1. Podstavec pod květináč ø30 cm - 182 Kč; 2. Podstavec pod květináč 2 ks Dekorhome - 950 Kč; 3. Vozíky pod květináč 6 ks bronz Dekorhome - 1 749 Kč

Vůně čerstvých bylinek

Pokud rádi vaříte nebo prostě jen milujete ve své kuchyni vůně bazalky, majoránky nebo třeba lesních malin a rádi byste bylinky pěstovali se zaručeným úspěchem téměř bezstarostně, jistě vám přijde vhod květináč BIOR. Tento inteligentní květináč s LED osvětlením je moderní, pokrokový a přináší nový rozměr v pěstování bylin či drobných rostlin. Tajemství úspěchu růstu bylinek spočívá ve speciálně připravené půdě a automatickém zavlažovacím systému.

Nedostatek místa? Zavěste to!

Použijte háčky do stropu k zavěšení rostlin, závěsné květináče či policové systémy, čímž vytvoříte různé výškové vrstvy a navodíte přirozený vzhled jako v džungli. Tím, že rostlinu umístíte do prostoru či na zeď, získáte zároveň dostatek světla pro ostatní vegetaci, jelikož si pak porost vzájemně nestíní. Pakliže se zrovna neřadíte mezi příznivce záclon či závěsů, můžete do oken místo nich použít více menších květináčů na řetízkách či truhlíky s všemožnou zelení. Velmi moderní jsou také závěsné kokedamy, což je japonský druh pěstování rostlin na mechové kouli. Za pozornost stojí i různá skleněná aerária, kde rostou menší sukulenty či mechy a jedinou péčí o ně je občasné rosení.

Dešťová voda

Všechny rostliny, včetně kaktusů a sukulentů, čas od času potřebují vodu. Pokud patříte mezi šťastné vlastníky terasy nebo balkonu, můžete chytře využít dešťovou vodu díky tomu, že ji zachytíte do praktické skládací nádrže na vodu, kterou lze jednoduše složit a opět rozložit.

Nádrž na vodu - kohout

Kompost doma a bez práce

Nový, dobře promyšlený kuchyňský kompostér umožňuje snadno, čistě a bez zápachu fermentovat organický odpad a také jej recyklovat jako rostlinné hnojivo ve vašem vlastním domě. Jedinečný kuchyňský kompostér vyvinutý společně s rakouskou Univerzitou mikrobiologie zaujme svým jednoduchým a hygienickým ovládáním – bez nepříjemných pachů a špinavých rukou. Díky němu si nebudete muset kupovat a skladovat nevzhledné pytle se zeminou, ale můžete si sami vytvářet na živiny bohatou půdu pro vlastní rostliny.

Domácí kuchyňský EKO kompostér 11 l Dekorhome   https://www.dekorhome.cz/p/komposter-juwel-bokashi-sensei 
Domácí kuchyňský EKO kompostér 11 l Dekorhome, 3 289 Kč

Do interiéru ve stylu urban jungle se hodí samozřejmě také všechno v zelených tónech, v přírodních materiálech a se zvířecími motivy. Nechte se inspirovat a vytvořte si doma kus své vlastní jedinečné divoké přírody!


Křeslo BRASIL - 5 591 Kč


Stolní lampa ESUS Dekorhome - 2 420 Kč


Komoda DAMASEN II Dekorhome - 18 090 Kč


Koberec KOTTOS Dekorhome, 3 691 Kč


Obal na květináče 3ks VALEL- 1 190 Kč


Stolička FINEUS Dekorhome - 3 812 Kč


Květináč JUDE TYP 1 - 590 Kč 


Ratanové křeslo INDIANA - 3 554 Kč


Komoda MYRHA Dekorhome - 19 723 Kč


Paraván Rainforest II Dekorhome - 5 057 Kč 


Závěsná lampa PRAIA Dekorhome - 3 872 Kč


Taburet CONGO 2 ks - 1 684 Kč


Závěsné křeslo NOLAN

Nábytek

Premium nábytek

Osvětlení

Sauny

Velký výprodej nábytku

Náš blog a akce

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení